خانه / کسب و کار / برگزاری کلاس های آموزشی در شبکه های اجتماعی (تلگرام، اینستاگرام و سروش و….)

برگزاری کلاس های آموزشی در شبکه های اجتماعی (تلگرام، اینستاگرام و سروش و….)

هرچه جلوتر می رویم، آموزش های بیشتری به سمت مجازی شدن پیش می روند و اگر در گذشته برای دریافت آموزش های حرفه ای نیاز بود تا حتما به کلان شهر ها سفر می کردید، در حال حاضر با آموزش های مجازی این نیاز کمتر احساس می شود. همچنین اگر توجه کنید، هرروز کلاس های بیشتری هستند که به سمت مجازی شدن پیش می روند و رضایت شرکت کنندگان این آموزش ها به بالاست. برای مثال من در گذشته برای شرکت در بسیاری از کلاس ها مجبور بودم مسافت های زیادی را طی کنم تا چیز هایی فرابگیرم و احتمال اینکه خود شما که این متن را می خوانید شاید برای یک کلاس مجبور شده باشید به کشور خارجی هم سفر کرده باشید.

به جرئت میتوان گفت که تمام مطالبی در کلاس های حضوری گفته می شود را می توان بصورت مجازی برگزار کرد و هم افراد بیشتری را در کلاس ها شرکت داد و هم مطالب بیشتری را به افراد منتقل کرد.

برگزاری کلاس های آموزشی در اپلیکشن هایی مانند تلگرام و سروش

شیوه برگزاری کلاس های تلگرامی به این صورت است که از افراد مبالغی دریافت کرده و آن هارا وارد یک کانال مخصوص برگزاری کلاس می کنیم که در این کانال جدید، به صورت زمان بندی شده (مثلا روز های فرد) مطالب آموزشی در قالب ویس، فیلم و تصویر روی کانال قرار می گیرد. استفاده از این فرمت های انتقال اطلاعات برای انتقال مطالب و اطلاعات کلاس های آموزشی( که میتواند در هر زمینه ای از قلاب بافی گرفته تا ارزش های دیجیتالی باشد) فوق العاده است.

این کلاس ها از این جهت شاگرد به صورت کامل با استاد در ارتباط بوده و همچنین اگر نتواند در زمان تعیین شده در کلاس حضور یابد می تواند مطالب کلاس ها را در زمانی که فرصت دارد گوش کند، بسیار کاربردی و با رضایت بیشتری همراه است.

 

برگزاری کلاس های آموزشی در اینستاگرام

کلاس های آموزشی را بر بستر هر اپلیکشن اجتماعی دیگر نیز میتوان اجرا کرد. برای مثال، این کلاس های را می توان در حالت لایو اینستاگرام نیز برگزار کرده و در ازای شرکت در کلاس ها، مبلغ مشخصی دریافت شود. ذکر این نکته مهم است که اینستاگرام این امکان را فراهم آورده تا ویدیو لایو شما تنها به افرادی که شما تعیین کرده اید، نمایش داده شود. همچنین بعد از تهیه یک ویدیو لایو، آن ویدیو تا ۲۴ ساعت در بالای صفحات افراد شرکت کننده در کلاس نمایش داده می شود.

 

فقط سه قدم تا شروع درآمد زایی

۱-در ابتدا ببینید با چه موضوعی می توانید کلاس آموزشی برگزار کنید. دو ساعت فکر کردن به موضوع و سرفصل های کلاستان کافی است. در ابتدا سعی کنید در رابطه با موضوعی کلاس برگزار کنید که در آن تبحر و اعتماد به نفس دارید.
نگران برگزاری کلاس ها نباشید و اگر فردی هم نیمه های کلاس ناراضی بود با می تواند با دریافت پرداختی از کلاس خارج شود.

۲-شما باید یک شبکه اجتماعی مانند کانال تلگرامی یا کانال سروش ساخته باشید تا از طریق آن ثبت نام بگیرید. اگر کانال ندارید باید از مدیران کانال های دیگر کمک بگیرید و به آن ها پیشنهاد همکاری دهید مثلا به آن ها بگویید به ازای هرنفری که از از کانال شما در کلاس های من ثبت نام کرد درصدی از مبلغ آن را به مدیر کانال بدهید.

۳-کلاس را آغاز کنید و از درآمد های مجازی خودتان لذت ببرید.

 

 

از تکنیک همکاری برای کسب درآمد از فضای مجازی استفاده کنید

دنیایی که ما در حال زندگی در آن هستیم. دنیای فراوانی است. در واقع شما باید همیشه یا راهی بیابید یا راهی ایجاد کنید.

شاید به خودتان بگویید من که این امکانات را ندارم و از انجام این کار های سر باز می زنید. مثلا به خودتان می گویید که هیچ کانال یا صفحه اجتماعی ندارم که بخواهم کلاس برگزار کنم یا اگر هم داشته باشم قدرت برگزاری کلاس را در خودتان نبینید وتصمیم بگیرید این شیوه از کسب درآمد را نادیده بگیرید.

اما واقعیت این است که انسان ها با قدرت ها، امکانات و قابلیت های مختلف در کنار هم قرار می گیرند تا هرکاری که نمی توانند به تنهایی به سرانجام برسانند،انجام دهند یک مثل ژاپنی هست که میگه: یک امریکایی به راحتی می تواند یک ژاپنی را بزند…
یک امریکایی به راحتی می تواند دو ژاپنی را هم بزند….ولی ده امریکایی هم نمیتوانند حریف ۳ ژاپنی شوند…

زیرا ژاپنی ها کار تیمی را به خوبی فراگرفته اند و زمانی که به صورت یک تیم می شوند، کارهایی انجام می دهند که حتی  ۱۰ قدرتمند هم نمی توانند آن ها را انجام دهند.

مثلا فرض می کنیم شما یک شبکه اجتماعی دارید ولی خب وقت کافی ندارید که در همه امور مطالعه کنید و کلاس برگزار کنید برای شما یک پیشنهاد دارم، خب شما می تونید از استادان (مربوط به حوزه آموزشی تان) کمک بگیرید.و به آن ها پیشنهاد همکاری دهید، آن ها کلاس را در کانال یا شبکه اجتماعی شما برگزار کنند و هر درآمدی از این طریق بدست آمد، نصف نصف تقسیم شود. این شیوه همکاری به شما کمک می کند تا کلاس های بسیار با کیفیتی را همزمان برگزار کنید و هم به استادان آن حوزه کمک می کرد که بتوانند دانش خودشان را انتقال دهند، و هم رضایت بسیار بالایی داشت برای افرادی که در کلاس شرکت می کردند.

همین روش را افراد دیگری نیز انجام دادند. برای مثال، فردی که کانال تلگرامی نداشت ، اما قدرت تدریس های تلگرامی(سروشی) را در خود می دید، شروع کرد به همکاری با مدیران کانال ها و در ازای افرادی که وارد کلاس های او می شدند، نصف شهریه کلاس های تلگرامی را با افراد تقسیم می کرد.

بنابراین شما نیز با همکاری افراد دیگر می توانید فعالیت های اقتصادی خوبی را سازماندهی کرده و در هر وضعیتی منتفع شوید. همین الان دست به فکر شوید.

درباره ی M-T

M-T
مدیر وبسایت ابن سینا، علاقه‌مند به دنیای وب، وردپرس و بازاریابی اینترنتی - به یادگیری و اشتراک گذاشتن آموخته‌هایم با دیگران علاقه زیادی دارم. البته همه سعیم رو میکنم تا چیزهایی رو که به افزایش کیفیت زندگی کمک میکنند یاد بگیرم و بعد از افزودن تجربیات خودم، اونها رو به دیگران هم انتقال بدم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس