خانه / زندگی سالم / زندگی خوب / تندرستی بانوان / تاخیر زمان قاعدگی: آیا این خطرناک است؟

تاخیر زمان قاعدگی: آیا این خطرناک است؟

تاخیر زمان قاعدگی: آیا این خطرناک است؟

بعضی از زنان به دلیل دلایل بسیاری زمان قاعدگیشان به تاخیر می افتد، راه های مختلفی برای تاخیر در چرخه قاعدگی وجود دارد، آیا این خطرناک است؟

راه های بسیاری برای تاخیر در چرخه قاعدگی وجود دارد. برای مثال زنان ممکن است داروهایی را مصرف کنند که دوره را تاخیر می اندازند.

با این حال، برخی از مواردی هست که باید قبل از به تاخیر انداختن دوره قاعدگی ازآن ها دوری کرد؛ زیرا ممکن است برای سلامتی زنان خطرناک باشد و منجر به آسیب و اثرات منفی در نتیجه دخالت در ماهیت دوره قاعدگی شود.

 

علل تاخیر دوره قاعدگی

زنان به دلایل متعددی دوره قاعدگی را به تاخیر می اندازند:

تاریخ عروسی: اگر زنان بفهمند که دوره قاعدگی در زمان عروسی آن ها واقع می شود، از قرص های تاخیری برای به تاخیر انداختن آن استفاده می کنند تا بتوانند از روز اول ازدواجشان لذت ببرند.

احساس درد شدید در طول دوره: این درد غیر احتمالی است،به همین خاطر زنان به دنبال راهی برای به تاخیر انداختن آن می گردند، به ویژه اگر آنها بیمار باشند و یا در حالت بد روانی قرار گرفته باشند.

روزه در ماه رمضان: بعضی از زنان بخاطر این که نمی توانند ماه رمضان را بدلیل دوره قاعدگی روزه بگیرند ناراحت می شوند به همین خاطر به دنبال راهی می گردند که این دوره را به تاخیر بیندازند.

سفر و تعطیلات: زنان همچنین ترجیح می دهند که سفر و تعطیلات خود را از دست ندهند، و به این ترتیب در دوره قاعدگی تأخیر ایجاد می کنند.

بخاطر دوره های قاعدگی بیش از یک بار درماه: که در آن برخی از زنان از یک دوره نامنظم رنج می برند، و برای بعضی از زنان بیش از یک بار در ماه رخ می دهد، به همین خاطر مجبور به استفاده از قرص ها می شوند تا آن را به تاخیر  بیاندازند.

 

روشهای تاخیر و خطرات دوره قاعدگی

راه های بسیاری وجود دارد که کمک می کند تا دوره قاعدگی به تاخیر بیافتد، از جمله:

۱ – تاخیر در دوره از طریق داروهای غنی از اتینیل استرادیول

برخی از داروهای ضدتشنج که حاوی اتینیل استرادیول هستند می توانند برای تاخیر دوره تا ۱۷ روز کارایی دارند و باید از سه روز قبل از دوره قاعدگی مصرف شوند.

حداکثر تا ۲۰ روز می توان از آن ها استفاده کرد. و دوره بعد از دو تا سه روز بعد از نخوردن آن ها شروع می شود.

این دارو حاوی پروژسترون است و با حفظ سطح این هورمون طبیعی، از افتادگی رحم  جلوگیری می کند و بنابراین چرخه قاعدگی را به تاخیر می اندازد.

این داروی حاوی اتینیل استرادیول است که در صورت استفاده کوتاه مدت ایمن است و نباید به طور منظم مصرف شود.

همچنین برای زنانی که سابقه شخصی یا خانوادگی لخته های خون دارند هشدار داده می شود که از آن استفاده نکنند، بنابراین قبل از استفاده از آن با پزشک خود مشورت کنید.

 

۲- تاخیر دوره قاعدگی با استفاده از قرص های پیشگیری از بارداری ترکیبی

این قرص ها که حاوی استروژن و پروژسترون هستند به مدت ۷ روز دوره قاعدگی را به تاخیر می اندازند.

مصرف این دارو به حفظ سطح استروژن و پروژسترون در بدن کمک می کند تا مانع از افتادگی رحم شود.

هنگامی که شما مصرف این دارو را متوقف می کنید، دوره شما به حالت طبیعی برمی گردد.

این قرصها تنها زمانی خطرناک هستند که طول مدت آنها طول بکشد، اما ممکن است در طول درمان و همچنین خونریزی ناگهانی باعث تورم شود، بنابراین توصیه می شود که فقط با پزشک مشورت کنید

 

۳ – تاخیر دوره  با قرص  های پروژسترون

این قرص ها حاوی هورمون پروژسترون هستند و به تنظیم دوره قاعدگی کمک می کنند.

در روز پانزدهم از شروع دوره قاعدگی این قرص ها استفاده می شوند تا دوره را متوقف کنند و دوره بعد از سه تا هفت روز بعد از مصرف آن ها شروع می شود.

با این حال، توصیه نمی شود که از قرص های کوچک استفاده کنید.

به طور کلی، تاخیر در چرخه قاعدگی فقط در موارد ضروری انجام می شود. که این باید با مشورت دکتر همراه باشد تا بتواند بر سلامت جنسی و باروری زن اثر بگذارد و منجر به اختلال هورمونی در بدن نشود.

 

webteb

درباره ی علی کوهی زاده

Avatar

همچنین ببینید

داروهای خانگی برای درمان سریع خارش واژن

خارش واژن از مشکلات شایع در خانم هاست و جالب است بدانید که می توانید …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس