خانه / خانواده و بارداری / راهنمای والدین / نوزاد / تغذیه با شیر مادر در مقابل شیرخشک: کدام بهتر است؟

تغذیه با شیر مادر در مقابل شیرخشک: کدام بهتر است؟

تغذیه با شیر مادر در مقابل شیرخشک: کدام بهتر است؟

 

اگرچه مزایای تغذیه با شیر مادر قطعا تایید می شود، ممکن است گاهی اوقات مجبورمی شوید بجای شیر مادر به بچه خود شیرخشک دهید، در این صورت کدام یک برای فرزند شما مفید است و شما کدام یک را برای فرزند خود انتخاب می کنید؟ برای انتخاب درست مقاله زیر را بخوانید.

تغذیه با شیر مادر در مقابل شیرخشک: کدام بهتر است؟

همیشه توصیه می شود که نوزادان بوسیله شیر مادر تغذیه شوند. با این حال، بسته به شرایط، بسیاری از عوامل می توانند شما را در مورد تغذیه با شیرخشک بفکر وادار کنند.

 

مدت شیردهی طبیعی

آکادمی آمریکایی کودکان توصیه می کند شیردهی در شش ماهه اول بعد از زایمان فقط بصورت شیر مادرو تا یک سال بعد از زایمان همراه با مواد غذایی جامد باشد. و توصیه می شود شیردهی بصورت شیر مادرصورت گیرد تا جاییکه هم مادر و هم نوزاد تمایل به ادامه داشته باشند.

شیر مادر حاوی مناسب مواد غذایی مورد نیاز برای کودک شما است و توانایی سیستم ایمنی بدن کودک شما را افزایش می دهد.

 

آیا لازم است در زمان شیردهی مواد غذایی دیگر را اضاف بکنیم؟

شیر مادر ممکن است ویتامین D کافی برای جذب عناصرکلسیم و فسفر در بدن کودکتان نداشته باشد. این عناصر در قوی ساختن استخوان های بدن نوزاد شما نقش دارند. به همین دلیل از پزشک نوزاد خود در مورد استفاده از مکمل هایی که داری ویتامین D هستند مشورت بگیرید.

 

نکاتی برای شیردهی موفق

با مراقبت از خودتان می توانید راهی طولانی برای بهبود شیردهی موفق داشته باشید. رژیم غذایی سالم را دنبال کنید، مقدار زیادی مایعات بنوشید.

برای تقویت اعتماد به تغذیه نوزاد بوسیله شیر مادر در حد امکان سعی کنید آرامش محیط خانه را حفظ کنید، از شوهر و عزیزان خود درخواست کمک کنید وهمچنین ازدوستانی که شیردهی موفق داشته اند مشورت بگیرید زیرا آن ها داری اطلاعات خوب و مفیدی هستند.

و همچنین می توانید ازمشاوران تغذیه با شیر مادر که در بسیاری از بیمارستان ها و کلینیک ها در دسترس هستند کمک بگیرید و دکتر فرزند شما نیز می تواند به شما در این مورد کمک کند.

آیا شیر خشک مضر است؟

شیر خشک حاوی عناصرایمنی به مانند شير مادر نیست. برای اکثر کودکان هضم شیر مادراز شیر خشک آسان تر است. با این حال، تهیه شیر خشک بر اساس دستورالعمل باعث می شود به سلامت نوزاد شما  کمک کند و نیاز آن ها به مواد غذایی عادی را تامین می کند.

یک کودک با نیازهای غذایی خاص ممکن است نیاز به شیر مصنوعی ویژه داشته باشد.

 

استفاده از هر دو نوع شیردهی: شیر مادر و صنعتی

تغذیه با شیر مادر برای شش ماه اول تولد توصیه می شود. رژیم غذایی حاوی شیر مادر فقط برای تغذیه کودک مناسب است. مکمل های صنعتی می توانند برای تاثیر بر میزان شیر مادر در تغذیه با شیر مادر دخالت کنند. با این حال، برخی از مادران می توانند ازهر دو نوع شیردهی استفاده کنند.

webteb

درباره ی علی کوهی زاده

Avatar

همچنین ببینید

حمام کردن نوزاد

حمام کردن نوزاد

چگونه می توان یک نوزاد را به درستی حمام کرد نکات زیر می تواند به …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس