خانه / خانواده و بارداری / بارداری / درصورت مشاهده ترشحات قهوه ای چه کنیم؟

درصورت مشاهده ترشحات قهوه ای چه کنیم؟

در صورت مشاهده ترشحات قهوه ای این اقدامات را انجام دهید:

فعالیت های فیزیکی خود را محدود کنید:

تا جایی که می توانید فعالیت بدنی خود را کاهش دهید. اگرچه در دوران بارداری فعال بودن خوب است، اما اگر  ترشحات قهوه ای دارید، باید از فعالیتهای بدنی اجتناب کنید. سعی نکنید کارهای زیادی در زمان کمتری انجام دهید تا بعدا استراحت کنید. تا جایی که می توانید استراحت کنید و کارها را به بعد به تعویق بیندازید.

 

به اندازه کافی استراحت کنید:

زمان استراحت خود را افزایش دهید و تا آنجا که ممکن است دراز بکشید. اگر در منزل هستید، اغلب در طول روز دراز بکشید و بطور منظم چرت بزنید. اگر در محل کار هستید، روزی را برای استراحت بگذارید.

سنگینی بلند نکنید:

از بلند کردن اجسام سنگین و یا هر چیز بیش از ۴ کیلو در دوران بارداری اجتناب  کنید، به خصوص هنگامی که ترشحات قهوه ای دارید. اگر در اوایل بارداری سنگینی بلند کنید، می تواند منجر به ترشحات واژن شود.

پاهای خود را بلند کنید:

پای خود را تا جایی که ممکن است استراحت بدهید. می توانید روی تخت بنشینید یا پاهای خود را روی صندلی دیگری قرار دهید. پاها را تا جایی که می توانید بالاتر از سطح بدن قرار دهید. در خانه، دراز بکشید و پاهای خود را بر روی بالشتک قرار دهید. در محل کار، می توانید روی یک صندلی بنشینید و پای صندلی خود را روی صندلی کناری بگذارید. یک بالش، کیسه یا هر چیز دیگری را روی آن قرار دهید. این عمل کمک می کند گردش خون بهتر و همچنین ترشحات قهوه ای کاهش یابد.

تمیز نگه داشتن ناحیه تناسلی:

باید از ناحیه تناسلی مراقبت بیشتری داشته باشید. ناحیه تناسلی باید خشک و تمیز باشد به خصوص اگر در معرض ترشحات واژن هستید. از صابون های غیر عطری و بدون بو و آب برای تمیز کردن منطقه استفاده کنید.( البته بهتر است از ژل های بهداشتی بانوان در دوران بارداری استفاده کنید )

درباره ی M-T

M-T
مدیر وبسایت ابن سینا، علاقه‌مند به دنیای وب، وردپرس و بازاریابی اینترنتی - به یادگیری و اشتراک گذاشتن آموخته‌هایم با دیگران علاقه زیادی دارم. البته همه سعیم رو میکنم تا چیزهایی رو که به افزایش کیفیت زندگی کمک میکنند یاد بگیرم و بعد از افزودن تجربیات خودم، اونها رو به دیگران هم انتقال بدم.

همچنین ببینید

سوءهاضمه و اختلال در خواب

برخی از زنان ممکن است از سوزش سرِ دل یا سوزش ناشی از اسید معده در نیمۀ …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس