خانه / کسب و کار / عجله در کسب و کار اینترنتی

عجله در کسب و کار اینترنتی

سلام دوستان در این مقاله میخوام در مورد کسب و کار اینترنتی حرف بزنم که خیلی ها به دلیل اینکه درآمد از اینترنت رو درآمد نجومی می دونند، اینترنت رو برای کسب درآمد انتخاب می کنند باید به شما بگم که همونطور که کسب درآمد از اینترنت همونطوری که مثل قارچ رشد می کنند خیلی زود هم از بین می روند. دلیل اصلی اینکه این کسب و کار ها ازبین می روند نداشتن صبر و حوصله است و می شه گفت اصلی ترین دلیل برای نداشتن صبر و حوصله، نداشتن تجربه کافی در این زمینه است.

کسب وکار اینترنتی

دوستان اگر شما تمام امکانات در زمینه کسب وکارتان داشته باشید (بزرگترین وبسایت با تمام امکانات) ولی صبور نباشید حتما شکست می خورید. این پایانی است که خیلی از کسب وکار ها به این سمت می روند. همین مورد باعث شده تا فضای اینترنت به گورستانی از وب سایت های مرده تبدیل شود.

 

ویژگی های افراد موفق در زمینه اینترنت

افراد موفق در زمینه اینترنت عادت های خوبی رو در خودشون پرورش داده اند تا به موفقیت برسند. ویژگی هایی که خودشان باعث شده اند تا درآنها ایجاد شود این ویژگی ها صبر، حوصله،سعی و تلاش زیاد است. این خصوصیت باعث شده تا خیلی از سایت ها به موفقیت بالایی در زمینه حوزه کاری خودشون برسند. مدیران این وبسایت ها با اعتقاد، ایمان وعلاقه زیاد تونسته اند به موفقیت زیادی برسند و فقط در هدف خود تمرکز کرده اند.و به مرور زمان این اهداف آن ها را به ثروت زیادی رسانده است.

 

ویژگی اشخاصی که عجله می کنند

برعکس افراد صبور افرادی که از صبر و حوصله کافی برخوردار نیستند به کاری که انجام می دهند ایمان،اعتقاد و اعتماد لازم را ندارند.و تفکر های منفی آن ها را از رسیدن به اهدافشان باز میدارد.این افراد جز آن افرادی هستند که سایت هایی با رشد خیلی زیاد تولید می کنند و بعد از مدتی آن را رها می کنند. خب دوستان این سوال پیش میاد که دلیل اینکه این افراد در راه اندازی کسب و کار اینترنتی عجله می کنند چیست؟

در جواب باید بگم دلیل این امر اینست که افراد وقتی بیوگرافی افراد موفق در این زمینه را میخوانند فکر می کنند که این افراد یک شبه به ثروت زیادی رسیده اند و در کارشان موفق شده اند. اما این تصور کاملا واهی و اشتباه است.افراد موفق در زمینه کسب و کار های اینترنتی صبر فوق العاده زیادی داشته اند و متحمل شکست های پی در پی شده اند. برای نمونه جف بیزوس (موسس سایت آمازون) تا پنج سال اول راه اندازی کسب و کار خود هیچ درآمدی نداشت اما آنقدر صبر کرد تا الان به یکی از بزرگترین سایت های دنیا در زمینه فروش انلاین است. مثال دوم فیسبوک که الان جز بزرگترین شبکه های اجتماعی دنیا است و حدود ۲ میلیارد کاربر در سراسر دنیا را از آن خود کرده است ۱۴ سال زحمت  کشیده است تا به اینجا رسیده است.این نمونه ها تنها مواردی نیست که فقط با صبر، حوصله و پشتکار به اینجا رسیده اند پس به این نکته توجه کنید که باید صبر، حوصله و پشتکار به خرج دهید تا روزی به موفقیت برسید.

 

چرا برای کسب درآمد در زمینه کسب وکار اینترنتی نباید هیچگاه عجله کرد؟ 

با یک مثال توضیح می دم فرض کنید شما در جاده با سرعت ۱۰۰ کیلومتر در حرکت هستید خب شما به دقت نمی توانید به مناظر اطرافتان نگاه کنید ولی اگه سرعتتان را به ۳۰ کیلرمتر بر ساعت کاهش دهید میتوانید با دقت بیشتری مناظر را تماشا کنید در زمنیه کسب وکار اینترنتی همینطوری است ممکنه با این عجله های بی مورد فرصت های کوچک و بزرگی که در مسیر حرکتتان است را نادیده بگیرید و چه بساکه فرصت برگشت هم نداشته باشید و نتوانید آن را جبران کنید.

بزرگترین دارایی شما همان زمانی است که در اختیار دارید و اگر مدیریت زمان را بلد نباشید فرصت جبرانی نخواهید داشت

 

معایب عجول بودن در کسب وکار اینترنتی

هر کسب و کاری یک عیب و ایرادی داره و اینکه شما بدونید کسب وکاری که دارید چه عیب و ایرادی داره میتونه به شما کمک زیادی کنه وکسب وکار اینترنتی هم از امر مستثنی نیست تو این قسمت میخوام چند عیب عجله کردن رو بیان کنم

۱-عجول بودن همیشه به یک عیب دائمی تبدیل می شود.

۲-عجله کردن باعث می شود که شما در تصمیمی که می گیرید دچار اشتباه شوید.

۳-زمانیکه عجول هستید ایده های جذابی که در مسیر راهتان وجود دارد به ذهن تان خطور نمی کند.

۴-فرصت های جدید را یکی پس از دیگری از دست می دهید.

۵-عجول بودن نه تنها در این زمینه بلکه باعث می شود در هیچ کاری موفق نشوید.

 

مزایا صبر وحوصله در زمینه کسب وکار اینترنتی

۱-صبر وحوصله باعث می شود که شما در طول زندگی خود همیشه آرام باشید.

۲-تصمیماتی به موقع،مناسب و در عین حال درست بگیرید.

۳-ایده ها را جذب و در جای خود پیاده سازی کنید.

۴- فرصت های کوچک و بزرگ را تبدیل به ایده های پولساز نمایید.

۵-موفقیت شما حتمی و کسب وکار شما پیشرفت خواهد کرد.

 

رمزی که باعث می شود شما نه تنها در زمینه کسب وکار اینترنتی بلکه در هر زمینه ای موفق شوید اینست که صبر وحوصله و پیشتکار زیادی داشته باشید و به کاری می کنید اعتقاد و ایمان داشته باشید. اگر به کاری می کنید علاقه نداشته باشید مطمئن باشید بزودی از چرخه رقابت باز خواهید ماند در کارتان سعی کنید تلاش بی وقفه داشته باشد و هدفی خاصی را دنبال کنید. این عمل شاید ماه ها طول بکشد اما روزی می رسد که کاربران محتوای تولید شده شما را به اشتراک خواهند گذاشت و شما در زمینه اینترنت زبان زد خاص و عام خواهید شد و آن زمان است که نتیجه این همه تلاش را خواهید گرفت.

 

امیدوارم در این مقاله تونسته باشم کمکی کرده باشم تا به موفقیت در زمنیه کسب وکار اینترنتی خود نزدیک تر شوید.

 

 

درباره ی M-T

M-T
مدیر وبسایت ابن سینا، علاقه‌مند به دنیای وب، وردپرس و بازاریابی اینترنتی - به یادگیری و اشتراک گذاشتن آموخته‌هایم با دیگران علاقه زیادی دارم. البته همه سعیم رو میکنم تا چیزهایی رو که به افزایش کیفیت زندگی کمک میکنند یاد بگیرم و بعد از افزودن تجربیات خودم، اونها رو به دیگران هم انتقال بدم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس