خانه / سلامتی / سرما خوردگی،سرگیجه / علائم سرگیجه و نحوه درمان آن چیست؟

علائم سرگیجه و نحوه درمان آن چیست؟

علائم سرگیجه و نحوه درمان آن چیست؟

شکایت در مورد سرگیجه یا غش کردن ممكن است به احتمال مشكلات مختلفی از قبیل از دست رفتن آگاهی یا احساس ضعف اشاره داشته باشد.

شکایت در مورد سرگیجه یا خستگی ممکن است به طور کلی نشان دهنده احتمال سه مشکل مختلف باشد:

  • از دست دادن هوشیاری
  • سرگیجه (سرگیجه).
  • احساس ضعف همراه با بی ثباتی و تعادل – همانطور که ما احساس می کنیم زمانی که از سرما بیمار می شود و یا هنگام حرکت از موقعیت نشسته به سرعت به ایستادن.

از دست دادن هوشیاری

از دست دادن هوشیاری واقعی برای یک دوره زمانی  می باشد که فرد نمی تواند آن را به یاد داشته باشد و در طی آن او هیچ کنترلی بر بدنش ندارد . اگر فرد در حالت ایستاده  باشد و هوشیاری خود را از دست بدهد ممکن است بیفتد و در نتیجه مجروح شود . علامت شایع در این حالت که به عنوان،”دید سیاه” شناخته می شود باعث می شود شخص ابتدا همه چیز را بصورت تار ببیند و سپس بخواهد که بشیند یا دراز بکشد اما پیوسته قادر به شنیدن می باشد . چنین شرایطی می تواند با تغییر در وضعیت بدن و یا مشکلات عاطفی همراه باشد. هر یک از موارد از دست رفتن هوشیاری واقعی باید توسط یک دکتر در اسرع وقت بررسی شود.

 

سرگیجه

سرگیجه به علت مشکل در سیستم تعادل در گوش داخلی رخ می دهد .  سرگیجه با از دست دادن تعادل و احساس  اینکه اتاق می چرخد همراه است . گاهی اوقات به نظر می رسد که دیوارها و زمین دارای حرکت های موزون هستند . سرگیجه ، به طور کلی علت مشخصی ندارد و به نظر می رسد از عفونت ویروسی در گوش داخلی حاصل می شود . در چنین مواردی با دکتر خود مشورت کنید .

 

ضعف همراه با بی ثباتی:

این وضعیت قطعا شایعترین مشکلات موجود در اینجاست . بحث در اینجا در مورد عدم ثبات است .

به طور کلی ، یک شکایت که با نشانه های دیگر همراه نیست ، یک وضعیت جدی نیست . بسیاری از افرادی که از این وضعیت رنج می برند  دارای تنش و یا ترس هستند

دیگران از فشار خون پایین رنج می برند و به طور معمول وقتی که آنها به طور ناگهانی ایستادند احساس سرگیجه می کنند

بسیاری از داروها ، به خصوص داروهای ضد فشار خون ، می تواند به یک احساس مشابه منجر شود . اگر این احساس مربوط به استفاده از داروهای خاص باشد ، با پزشک خود مشورت کنید تا تصمیم بگیرید که آیا این دارو ادامه یابد یا نه .

الکل همچنین در بسیاری از موارد رابطه ای با سرگیجه دارد . اگر مشکوک هستید که نوشیدن بیش از حد باعث ایجاد این مشکل می شود، “راه پیشگیری” را ببینید.

 

درمان خانگی

درمان اصلی این است که از تغییرات ناگهانی در وضعیت بدن خودداری شود . تا زمانی که وضعیت به طور ناگهانی بدتر شود ، نیازی به مشورت با پزشک در مورد این موضوع وجود ندارد . شما می توانید در طول یک دوره منظم با دکتر خود مشورت کنید .

یک حس ثابت از سرگیجه ، بدون هیچ نشانه دیگری ، تومور مغزی یا بیماری دیگری مرموز را نشان نمی دهد . این نوع اختلال معمولا زمانی از بین می رود که یک فرد فرایندها و منابع ترس را از بین ببرد . این یک مشکل برای فردی است که با آن زندگی می کند .

 

در طول بازدید از دکتر

دکتر تاریخچه این بیماری را بررسی می کند .  اگر مشکل از دست دادن آگاهی باشد ، پزشک  قلب ، ریه ها و عملکرد عصبی را بررسی می کند . برای مشخص شدن اینکه آیا ضربان قلب نامنظم می زند  یا کاهش ناگهانی فشار خون وجود دارد ، ممکن است مورد خاصی مورد نیاز باشد . اگر مشکل سرگیجه باشد ، پزشک سر، گوش، چشم و گلو را به همراه سایر آزمایش های عصبی بررسی می کند . گاهی اوقات آزمون های شنوایی یا تعادل اضافی مورد نیاز است . علاوه بر این ، توضیحات در مورد علل احتمالی تاثیر، مانند ترس ، ایجاد می شود . اغلب توصیه می شود وضعیت را ردیابی و نظارت کنید.

 

منبع : webteb

درباره ی علی کوهی زاده

Avatar

همچنین ببینید

آنفولانزا چیست ؟

آنفولانزا چیست ؟ آنفولانزا یک بیماری ویروسی است که به شیوع فصلی و در مقیاس …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس