معالجه زردی نوزاد

معالجه زردی نوزاد

 

بلافاصله شیردهی را آغاز کنید. مراقبت از نوزاد احتمال ابتلا به زردی را کاهش می دهد. اگر نوزاد زردی دارد بلافاصله آن را درمان کنید.

مادرهایی که بلافاصله چند ساعت بعد از تولد نوزاد شیردهی را آغاز می کنند موفق تر از مادرهایی هستند که منتظر می مانند. وزن اولیه که نوزاد به دست می آورد به بهبود او و عملکرد بهتر کبد کمک می کند.

کلستروم تولیدی توسط مادر باعث می شود سیستم گوارش نوزاد مواد زائد را حذف کند بنابراین بیلی روبین را از روده خارج می کند. به عبارت دیگر هر چقدر زودتر نوزاد مدفوع کند، زود زردی برطرف می شود.

اگر تصمیم دارید به نوزاد شیر بدهید با یک متخصص شیردهی مشورت کنید تا به شیردهی آشنا باشید. این متخصصان به مادرها آموزش می دهند چگونه شیردهی را انجام دهند تا نوزاد شیر کافی دریافت کند.

نوزاد را مرتب تغذیه کنید. خوردن شیر به افزایش وزن نوزاد و رشد کبد او کمک می کند. نوزاد تازه متولد شده باید در روزهای اول حداقل ۱۲بار در روز شیر بخورد (به خصوص اگر احتمال ابتلا به زردی در نوزاد وجود دارد).

اگر به طور مرتب به نوزاد شیر بدهید (حداقل ۸ تا ۱۲ بار در روز) و از او مراقب کنید، شیر شما زودتر تولید می شود و منبعی غنی برای تغذیه نوزاد در دسترس خواهید داشت.

نوزاد را در معرض نور قرار دهید. نور ماورابنفش با بیلی روبین واکنش میدهد و آن را به ماده ای تبدیل می کند که برای خروج نیازی نیست از کبد بگذرد بنابراین بیلی روبین اضافی را حذف کرده و خطر زردی کاهش می یابد.

نوزاد را هر روز یا روز در میان لخت یا با قنداق به مدت کمتر از ۵ دقیقه در معرض نور خورشید قرار دهید. تعداد دفعات و مدت زمان بیشتر نشود زیرا به پوست نوزاد آسیب می رساند. در هنگامی که نوزاد را در آفتاب قرار داده اید دمای اتاق را بالا ببرید تا سرما نخورد یا او را در آغوش بگیرید.

تخت نوزاد را نزدیک پنجره ای که پرده دارد قرار دهید. پرده ها و پنجره حجم زیادی از اشعه ماورابنفش را فیلتر می کنند بنابراین از سوختن نوزاد نیز جلوگیری می شود.

معالجه زردی نوزاد

بعضی از بانوان به دلیل نگرانی از ایجاد زردی در نوزادشان، در ماههای آخر بارداری مبادرت به مصرف بی رویه خنکی می کنند که این امر باعث بروز مشکلات در مادران می شود. این کار به هیچ وجه مورد توصیه ما نیست. راه منطقی آن است که در یکی دو ماه آخر بارداری، مادر، هفته ای یک بار، زبان خود را در آینه کنترل کند؛ اگر زبان زردرنگ بود می تواند نشان دهنده افزایش صفرا و احتمال ایجاد زردی در نوزاد باشد.

در این حال بهتر است یک خنکی ملایم مثل عرق کاسنی را چند روز مصرف کنند تا مشکل حل شود. توصیه عمومی تر برای رفع نگرانی همه مادران این است که از یک هفته به زایمان هر روز یک استکان عرق کاسنی و شاطره مصرف کنند؛ امّا فراموش نکنند که درمان زردی نوزادان، کاری ساده است و نباید باعث نگرانی آنها شود.

درباره ی M-T

M-T
مدیر وبسایت ابن سینا، علاقه‌مند به دنیای وب، وردپرس و بازاریابی اینترنتی - به یادگیری و اشتراک گذاشتن آموخته‌هایم با دیگران علاقه زیادی دارم. البته همه سعیم رو میکنم تا چیزهایی رو که به افزایش کیفیت زندگی کمک میکنند یاد بگیرم و بعد از افزودن تجربیات خودم، اونها رو به دیگران هم انتقال بدم.

همچنین ببینید

تربیت فرزندان

والدين قرار نيست اختلاف نداشته باشند. دعوا نكنند و هميشه با هم موافق باشند. كودک …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس