خانه / روانشناسی / چگونه با همسران منفی باف زندگی کنیم؟

چگونه با همسران منفی باف زندگی کنیم؟

چگونه با همسران منفی باف زندگی کنیم؟

این نشانه های ساده به شما می گویند که او ذاتا فردی منفی باف است و در مورد همه چیز مثل کار، ازدواج، مردم، آینده و اساس زندگی نگرش منفی دارد.

آیا همسرتان در کنار شما از مشکلات زندگی حرف می زند در حالیکه در کنار دیگران، خودش را شخص مثبت و امیدوار نشان می دهد؟ آیا او هر روز اه می کشد و امیدواری های ساده شما را مسخره می کند و از همه چیز انتقاد می کند؟

این نشانه های ساده به شما می گویند که او ذاتا فردی منفی باف است و در مورد همه چیز مثل کار، ازدواج، مردم، آینده و اساس زندگی نگرش منفی دارد. شاید شما فکر کنید ازدواج و رابطه شما او را اینگونه کرده است اما واقعیت این است که همسرتان همیشه و در همه موارد اینگونه است و ممکن است به مرور زمان منفی تر، منتقدتر و عصبانی تر شود.

 

رفت و آمد با افراد دارای نگرش مثبت

با افرادی که شاد، امیدوار و اهل معاشرت هستند رفت و آمد کنید.تعمدا رفت آمدتان را با این افراد بیشتر کنید. تلاش کنید تا دوستان بیشتری پیدا کنید به ویژه زوج هایی که می توانند الگوی مناسبی برای همسر منفی باف تان باشند و همسرتان را تحت تاثیر قرار دهند.

 

دوری کردن از افراد دارای نگرش منفی

کاملا  مشخص است که چه کسانی در جمع های دوستانه و خانوادگی پا به پای همسرتان با بدبینی درباره کار، درآمد، تفریح، فرزندان، سیاست و اجتماع حرف می زنند. سعی کنید به مرور زمان این زوج ها یا دوستان را از زندگی تان دور کنید و راه را برای دوستان بهتر باز کنید.

مطمئن شوید که در زندگیتان دوستان، فعالیت، عادت ها و علایقی وجود دارد که به اندازه کافی روحتان از آن ها تغذیه می کند و به شما کمک می کنند تا شاد و امیدوار باشید.

اگر چیز هایی در رابطه تان وجود دارد که زیاد خوشایند نیستند باید بتوانید آن ها را حل کنید و یا خلا ها را با جایگزین های مناسب پر کنید تا از لحاظ احساسی و روانی در تعادل قرار بگیرید. همسر منفی باف تان را تشویق کنید تا کتاب های خوب بخواند، به موسیقی گوش کند و از آرزو ها و فعالیت های  دلخوشی صحبت کند.

 

مراقب باشید روحیه و خلق و خوی تان تحت تاثیر رفتار و گفتار همسر منفی باف تان قرار نگیرد

انقدر در این رابطه وابسته نباشید که شرایط بد روحی اش، شما را هم به همان اندازه پریشان کند. اگر می خواهید همسر منفی باف تان را تغییر دهید نباید به همان شیوه عمل کنید و خلق و خوی تان را شبیه او کنید. مثلا شما نباید تمام روز افسردگی بگیرید چون همسرتان سر صبحانه درباره مشکلات و ناامیدی ها و ناکامی های زندگی حرف زده است.

رفتار همسر منفی باف تان نباید الگو و تعیین کننده شما باشد. قدرت شخص تان را فراموش نکنید. به جای اینکه تحت تاثیر نگرش منفی همسر تان قرار بگیرید، او را تحت تاثیر خودتان قرار بدهید و شادی و امیدواری هایتان را بیشتر کنید.

 

تمرین شکرگزاری

با همسر منفی بافت تان در مورد چیز هایی که قدرشان را می دانید و شکر گزار آن ها هستید حرف بزنید و نشان بدهید چه چیز های ارزشمند کوچک و بزرگی وجود دارد.

اگر از دیدن یک پرنده زیبا یا یک درخت سرسبز لذت می برید و احساس خوبی پیدا می کنید آن را به همسرتان نیز انتقال دهید. اگر از لطف دوستی بهره مند شده اید به همسرتان بگویید که از وجود لذت می برید و ویژگی هایش را یادآوری کنید. حتی اگر او به ظاهر تحت تاثیر قرار نگرفته باشد باز هم شاید شما نیاز دارید که شکر گزار و قدردان لحظات خوب زندگی تان باشید و صدای این قدردانی را بشنوید. این کار به شما کمک می کند تا به این فکر کنید چه چیز های خوبی در زندگی تان وجود دارند به جای اینکه به چیز های بد توجه کنید.

درباره ی علی کوهی زاده

Avatar

همچنین ببینید

راه های مدیریت اضطراب

راه های مدیریت اضطراب ۱- با ترس هایتان رو به رو شوید بعضی از درمانگرها …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس