خانه / زندگی سالم / چگونه می دانید که بدن شما نیاز به سم زدایی دارد؟

چگونه می دانید که بدن شما نیاز به سم زدایی دارد؟

چگونه می دانید که بدن شما نیاز به سم زدایی دارد؟

با گذشت زمان، سموم در بدن تجمع می یابند، که می تواند منجر به اثرات منفی و صدمه به سلامتی شود و در نتیجه برای جلوگیری از این اثرات، بدن نیاز به سم زدایی دارد. چگونه بفهمیم که بدن احتیاج به سم زدایی دارد؟

چگونه می دانید که بدن شما نیاز به سم زدایی دارد؟
سم زدایی ( Detox) یک تکنیک محبوب برای حفظ سلامت بدن است. سم زدایی باعث خارج شدن سموم بطور طبیعی از بدن می شوند، سمومی که از طریق هوا، مواد غذایی و منابع دیگر وارد بدن می شوند.
در بعضی موارد، مجموعه ای از علائم نشان دهنده این است که بدن پر از سموم است و باید سم زدایی صورت گیرد تا بدن  از مواد مضر پاک و تمیز شود.

علایمی که بعد از بروز باید بدن سم زدایی شود:

۱- از دست دادن تمرکز و انرژی کم

1- از دست دادن تمرکز و انرژی کم
یکی از رایج ترین نشانه هایی که می تواند به شما بگوید که بدن شما نیاز به سم زدایی دارد،عدم تمرکز و توجه می باشد.
زمانی که سموم بدن افزایش می یابد باعث ایجاد تنبلی، بی حالی، خستگی عمومی و درد مفصلی می شود که این ممکن است در طول روز حتی با داشتن خواب کافی ادامه یابد.
این به این علت است که انواع باکتری ها سبب انرژی کم و عدم توانایی تمرکز می شوند و هنگامی که بدن آنها را از بین می برد، فعالیت بدن به حالت قبلی خود بر می گردد.

۲- بروز یبوست

2- بروز یبوست
سموم به شدت به سیستم گوارش وابسته هستند و همه ی کارهای آن را تحت تاثیرعملکرد منفی قرار می دهند و باعث اختلالات گوارشی و اختلالات معده می شوند که منجر به یبوست و درد شکمی می شود.
در این حالت بدن نیاز به خوردن الیاف و بیشتر سبزیجات و میوه ها دارد و همچنین باید از یک برنامه مفید سم زدایی برای خارج کردن باکتری ها و سموم استفاده کرد.

۳- بروز اضطراب و تنش

3- بروز اضطراب و تنش

یکی دیگر از دلایل نیاز بدن به سم زدایی این است که مواد مغذی مهم مغز به خوبی جذب نمی شوند، بنابراین فرد احساس اضطراب می کند و ممکن است افسرده شود.
در اینجا، باید بین افسردگی ناشی از فقدان عناصر مهم در بدن و دیگر افسردگی ها تفاوت قایل شد و از پزشک مشاوره گرفت.
در این حالت شخص نیازضروری به سم زدایی دارد.

۴- اختلالات خواب

4- اختلالات خواب

سموم باعث جلوگیری از چرخه طبیعی بدن می شوند، که این سبب می شود فرد در شب احساس خوابالودگی کند و به خواب عمیق فرو برود. و به همین ترتیب سموم در بدن باعث بیخوابی و عدم توانایی خواب به آسانی می شوند.
به جای مصرف آرام بخش ها و قرص های خواب، سم زدایی را امتحان کنید. که این کار باعث می شود که شما احساس کنید که سلامتی شما بهتر است و به شما کمک می کند تا به طور مرتب خوابید.
و همچنین که سم زدایی بدن را به وضعیت عادی و چرخه منظم آن بازگرداند.

۵- سردرد

سردرد یکی از نتایج استرس کار و عدم خواب کافی می باشد. اما اگر سردرد بصورت روزانه ادامه یابد، این به معنی جمع آوری سم در بدن است.
اگر حتی سردرد بعد از سم زدایی باقی ماند، با دکتر خود مشورت کنید زیرا ممکن است مشکل دیگری باشد.

۶- مشکلات پوستی

6- مشکلات پوستی

یکی از راه های تشخیص سموم در بدن، ظهور مشکلات پوستی مانند دانه است؛ این بزرگترین شواهدی از اهمیت سم زدایی بدن است، به خصوص اگر دانه ها در مکان هایی غیر معمول ظاهر شوند.
ظهور دانه های دیگر را می توان پس از شروع سم زدایی مشاهده کرد، این دانه ها به سم زدایی از بدن کمک می کنند.
اگر در معرض آلاینده های هوا مانند گرد و غبار، آلودگی و غیره هستید، ممکن است برخی از عفونت ها و مشکلات پوستی برای شما پیش بیاید که نشان دهنده افزایش سموم در بدن شما می باشد و سریعا بدن شما باید سم زدایی شود.
webteb

درباره ی علی کوهی زاده

Avatar

همچنین ببینید

هفت فایده گلابی برای سلامتی

هفت فایده گلابی برای سلامتی

هفت فایده گلابی برای سلامتی گلابی علاوه برطعم خوشمزه ای که دارد برای سلامتی نیز …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس